WWSSE Środa Wielkopolska

Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno- Ekonomiczna
w Środzie Wielkopolskiej

wraz z firmą DCB S.A. zapraszają na

SPECJALNY  WYKŁAD DLA STUDENTÓW WWSSE
 

Inaugurujący wprowadzenie cyklu specjalistycznych szkoleń dotyczących rozpoznawania autentyczności banknotów, monet i dokumentów, skierowanych w szczególności dla osób planujących karierę w branży finansowej, bankowej i handlowej. Zatem doskonalą inwestycją
w rozwój osobisty każdego, kto już na początku drogi zawodowej dba o swój łatwiejszy start, są szkolenia DCB. Poprzedzi je zwiastun
 

TAJEMNICE PIENIĘDZY I DOKUMENTÓW

który odbędzie się

13.10.2012 r. w godzinach 11.00 -12.30

w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno - Ekonomicznej

ul. Surzyńskich 2, w Środzie Wielkopolskiej

 

PIENIĄDZE…..Budzą pożądanie i zazdrość. Bywaj motywem zbrodni, ale też skłaniają do działań szlachetnych… Jako środek płatniczy towarzyszą człowiekowi od wieków, są uniwersalnym miernikiem wartości towarów i usług. W swojej konstrukcji dążące do ideału, aczkolwiek ciągle jeszcze niedoskonałe… Jak wiele tajemnic jeszcze skrywają przed nami?

DOKUMENTY…określają naszą tożsamość, kluczowe informacje i dane. Mogą przynieść fortunę a ich nierozsądne używanie może ściągnąć spore kłopoty…. Co kryją w sobie dokumenty?

W programie:

 • Podróż w czasie i przestrzeni – historia pieniądza w skrócie, czyli od denara do dolara. Jak ewoluował i rozprzestrzeniał się on po kuli ziemskiej.
 • Fałszerstwo – zbrodnia prawie doskonała? Motywy, oczekiwania i sposoby fałszerzy pieniędzy.
 • Najsławniejsze fałszerstwa w dziejach
 • Budowa banknotu – konstrukcja zabezpieczeń świadczących o oryginalności znaku pieniężnego.
 • Zabezpieczenia dokumentów tożsamości potwierdzające autentyczność.
 • Co mi zrobisz jak mnie złapiesz? Odpowiedzialność z tytułu Kodeksu Karnego za produkcję, rozpowszechnianie i nieświadome wprowadzenie w obieg falsyfikatu oraz co grozi za podrabianie dokumentów i podszywanie się pod inną osobę.
 • Social Responsibility - jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Jak obywatelska postawa i uczciwość mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa finansowego i prawnego na rynku.
 • Kasjer – ikona zaufania publicznego czy wróg publiczny nr 1? Idąc do mechanika, informatyka, czy lekarza wierzysz, że jest fachowcem i zna się na rzeczy. Czy możesz ufać kasjerom i jednocześnie wymagać specjalistycznej wiedzy­­   z zakresu precyzyjnego określania oryginalności pieniędzy?

W arkana wiedzy wprowadzi nas DCB S.A. – ekspert w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów, monet i dokumentów,  który zajmuje się profesjonalnymi szkoleniami z zakresu rozpoznawania autentyczności zabezpieczeń znaków pieniężnych.

Dodatkowo:

 • Punkt badania autentyczności banknotów – bezpłatnie sprawdź, co masz w portfelu
 • Zapisz się na jedno z oferowanych przez nas szkoleń i zgarnij 1. 000. 000 $ dolarów

Wszystkich zainteresowanych tematyką autentyczności pieniędzy i zabezpieczeń stosowanych w banknotach i dokumentach zapraszamy do udziału w szkoleniach  zorganizowanych przy współpracy Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno - Ekonomicznej oraz firmy DCB S.A. pod hasłem „Tajemnice pieniędzy i dokumentów”, w czasie których zdobędziecie wiedzę  praktyczną i teoretyczną , potwierdzoną zaświadczeniem, wymaganym w niejednej pracy.

 

Tuż po wykładzie będzie można zapisać się na udział w wybranym szkoleniu:

 • Szkolenie podstawowe z PLN i EUR                                            PROGRAM
 • Szkolenie z rozpoznawania autentyczności dokumentów          PROGRAM
 • Kurs Kasjer złotowy z certyfikatem                                             PROGRAM

Tego dnia obowiązywać będą ceny specjalne i prezenty

ZAPISZ SIE NA SZKOLENIE

ZAPRASZAMY.

ZAINWESTUJ W SWÓJ ROZWÓJ I LEPSZY START NA DRODZE KARIERY. ZADBAJ O SIEBIE I SWOJE BEZPIECZEŃSTWO.