Artykuły o fałszerstwach

2013-07-19

Do aresztu trafił 20-latek z Lubina, który wydrukował, a potem wspólnie z dwoma kolegami upłynniał banknoty o nominale 50 złotych. czytaj więcej »

2013-07-18

Chęć zdobycia pewnych leków za wszelką cenę, także chęć łatwego zysku powodują, że do aptek co jakiś czas trafiają fałszywe recepty. czytaj więcej »

2013-07-18

Szczycieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 5 mężczyzn, którzy na dużą skalę wyłudzali kredyty. Sprawcy, na podstawie podrobionej dokumentacji kadrowej, wyłudzali towary w różnych firmach na terenie Szczytna, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży dzielili między sobą. Czterech z nich usłyszało już zarzuty karne, w tym wobec trójki sąd zastosował dwumiesięczne areszty. Za popełniane przestępstwa zatrzymanym mieszkańcom województwa podlaskiego i mazowieckiego grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. czytaj więcej »

2013-07-18

W ręce policjantów z Wołomina zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadł 26-latek próbujący wyłudzić kredyt bankowy. Rafał W. został zatrzymany w chwili, gdy zjawili się w jednym z banków po odbiór pożyczki w wysokości 72 tys. zł. Na jednym z parkingów policjanci zatrzymali 32-latka, który przywiózł kolegę – kredytobiorcę, ten po przesłuchaniu został zwolniony. Prowadzone czynności doprowadziły również do zatrzymania 26-letniej Agnieszki W. i 33-letniej Agnieszki Rz. Ta pierwsza na podstawie wystawionych przez tą drugą fałszywych zaświadczeń wyłudziła kredyt o wartości 70 tys. zł. Cała trójka już usłyszała już zarzuty. czytaj więcej »

2013-07-18

Policjanci z krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego rozbili międzynarodową grupę przestępczą – siedem osób trafiło do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze udaremnili próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych banknotów o wartości ponad 150 tysięcy euro. czytaj więcej »

2013-07-18

Policjanci z krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego rozbili międzynarodową grupę przestępczą, która próbowała wprowadzić do obrotu w Polsce fałszywe banknoty o wartości ponad 150 tys. euro. Zatrzymano siedem osób, obywateli Mołdawii i Polski. czytaj więcej »

2013-07-18

Krakowskie Centralne Biuro Śledcze rozbiło międzynarodową grupę przestępczą. Funkcjonariusze przejęli fałszywe banknoty o wartości ponad 150 tysięcy euro. - To była gigantyczna akcja – informuje małopolska policja. czytaj więcej »

2013-07-16

Przestępcy przy kradzieżach pieniędzy z kont bankowych przy pomocy kart magnetycznych wykorzystują najczęściej następujące metody czytaj więcej »

2013-07-16

Tym razem w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach ujawniono nieprawdziwy zapis w dokumencie pojazdu. czytaj więcej »